logo

Firma została założona w lipcu 2000 roku. Od tego czasu nieustannie rozwija się zarówno pod względem merytorycznym jak i technologicznym.
Możliwe jest to dzięki pracy zespołu, który stara się wykorzystać nowe rozwiązania technologiczne celem podniesienia standardów wykonywanych zadań. Osoby prowadzące zadania z zakresu geodezji na bieżąco biorą udział w szkoleniach dotyczących problemów prawnych i technicznych w geodezji prawnej i przemysłowej. Prace wykonywane są przy pomocy nowoczesnego sprzętu geodezyjnego który jest okresowo serwisowany i rektyfikowany. Jednakowo rzetelnie podchodzimy do obsługi budowy domów jednorodzinnych jak i galerii handlowych lub obiektów przemysłowych czy też rozgraniczeń i podziałów nieruchomości. Doświadczona kadra, precyzyjnie porusza się w archiwach Ośrodków Geodezji i zasobach Wydziału Ksiąg Wieczystych. Należy zaznaczyć, że wszystkie osoby składające się na zespół Pracowni Geodezyjno Kartograficznej, posiadają wykształcenie wyższe w zakresie geodezji i pozostają do państwa dyspozycji z fachowym doradztwem.
Początkowo siedzibą Pracowni Geodezyjno Kartograficznej była lokalizacja obecnego budynku Policji, ulica Jordana 7, kolejną lokalizacją był budynek przy ulicy Wojska Polskiego 10. Obecnie, od marca 2009 roku, siedzibą Firmy jest budynek nr 6 przy ulicy Siennej. Jest to obiekt ze sporym bagażem historycznym., jego budowa została rozpoczęta w 1939 roku. Po wojnie znajdował się tu gabinet okulistyczny a następnie kancelaria adwokacka, obecnie budynek jest siedzibą Pracowni Geodezyjno Kartograficznej a ponadto znajduje się tu również Biuro Rachunkowe z którym Pracownia jest związana od początku działalności.